Statystyki są przerażające. Szacuje się, że aż 20 proc. wszystkich kobiet cierpi na problemy seksualne związane z niemożliwością osiągnięcia orgazmu. Taki chorobliwy wręcz brak możliwości szczytowania nazywany jest anorgazmią. Na szczęście, nie każda kobieta mówiąca o problemach ze spełnieniem, cierpi na tę przypadłość. W większości przypadków wystarczy zmiana partnera.

bez orgazmu

Przyczyny psychiczne

Nie każdy mężczyzna jest odpowiedni dla każdej kobiety. Bardzo wielu panów nie posiada wystarczającej wiedzy o podstawowej anatomii miejsc intymnych. W takich wypadkach, wystarcza zmiana partnera, by problem braku orgazmu zniknął, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Niestety, nie we wszystkich przypadkach jest tak prosto. Kobiety, które przeżyły traumę o podłożu seksualnym, mogą mieć psychologiczną blokadę przed udanym szczytowaniem. Takimi wydarzeniami może być gwałt, molestowanie w dzieciństwie czy kompromitujące sceny erotyczne z poprzednim kochankiem. Takim samym powodem mogą być lęki przed ciążą lub zranieniem przez mężczyznę. Kobiety, które doświadczyły tego rodzaju przeżyć, mogą cierpieć na anorgazmię. Niezbędna jest wizyta u psychologa i najprawdopodobniej odpowiednia terapia.

brak orgazmu

Przyczyny fizyczne

Fizyczne przyczyny anorgazmii mogą leżeć w budowie anatomicznej kobiety. Wady wrodzone i nabyte narządów rodnych mogą sprawić, że doznawanie orgazmu będzie niemożliwe. Bardzo częstym problemem są zaburzenia hormonalne. Niedostateczna ilość testosteronu czy estrogenu może mieć właśnie takie chorobliwe działanie. Niezależnie od tego, jak bardzo mężczyzna będzie się starał, ile tabletek takich jak Kamagra weźmie, ani jak długo będzie trwał seks, osiągnięcie orgazmu będzie po prostu niemożliwe. Łatwiejsze do wyleczenia są zmiany zapalne czy poporodowe. Z czasem, wszystkie problemy powinny ustąpić. Ze szczytowaniem mogą nie poradzić sobie również panie w okresie menopauzy czy po zabiegach chirurgicznych okolic intymnych. Ważne jest, by brak perspektyw na osiągnięcie orgazmu został skonsultowany z lekarzem. Zbyt długa niemożność zaspokojenia seksualnego przyczynia się do stanów depresyjnych i histerycznych oraz zbytnim przerostem tkanki łącznej w okolicach macicy.