cukrzyca potencjaW Polsce, co roku bardzo wiele osób dowiaduje się, że zachorowało na cukrzyce. Choroba ta staje się powoli „chorobą XXI wieku”. Warto mieć świadomość, że problemy mężczyzn z potencją nie wynikają tylko i wyłącznie z osiągniętego wieku, ale także z przewlekłych chorób, na jakie zapadamy.

Cukrzyca i jej wpływ na potencję mężczyzny.

Cukrzyca jest chorobą, która wpływa na wiele narządów w ludzkim organizmie. Z tego powodu wpływa również na męską potencję. Na początku choroby mężczyzna nie zauważy problemów z potencją, dopiero po jakimś czasie, wraz z rozwojem cukrzycy, ujawniają się problemy seksualne. Mężczyźni boją i wstydzą się rozmawiać o swoich problemach łóżkowych. Z tego też względu w bardzo wielu przypadkach nie dochodzi do leczenia schorzenia.

Początkowe objawy nie wydają się takie oczywiste. Chory ma od czasu do czasu problem z utrzymaniem pełnego wzwodu, z osiągnięciem erekcji. Nie zdaje sobie sprawy, że to wszystko spowodowane jest właśnie przez cukrzycę. Mężczyźni myślą, że to jednorazowy problem, który niestety nie znika, a z każdym tygodniem się pogłębia. Cukrzyca blokuje i niszczy pewne nerwy w organizmie, które są odpowiedzialne np. za przewodnictwo impulsu do prącia. Uszkadzane są również naczynia tętnicze, przez co krew nie jest w stanie dopływać do narządów w odpowiedniej ilości.

Viagra
Jak sobie radzić z problemem?

Chory na cukrzyce powinien zmienić swoje nawyki żywieniowe. Ważne jest, aby słuchać porad lekarza. Koniecznie trzeba zrezygnować z nałogów typu papierosy, alkohol, ponieważ one nie są wskazane w przypadku cukrzycy, a działają również niekorzystnie na męską potencję. Mężczyzna powinien zacząć być bardziej aktywny fizycznie. Oczywiście wszystko w miarę rozsądku. Jeżeli wcześniej nie uprawiał sportu, to nie powinien zbyt się przeciążać, od razu. Dodatkowym sposobem na problemy z potencją spowodowane cukrzycą jest zażywanie leków, które pomagają w osiągnięciu i utrzymaniu erekcji.

 

Nie jest to nic wstydliwego i warto spróbować na przykład takiego leku jak Kamagra.

 

 

Comments are closed.