W przypadku kobiet, punkt G uważa się za miejsce wręcz mityczne, ciężkie do znalezienia przez niewprawnego partnera, którego masowanie dostarczy kobiecie niesamowitej rozkoszy. Mało kto wie, że mężczyźni również posiadają swój punkt G, którym jest nic innego jak gruczoł prostaty.

meski punkt g

Masaż prostaty

Masaż prostaty wykonuje się w dwóch celach – zdrowotnym i seksualnym. Pierwszy rodzaj wykonywany jest przez lekarza w zaciszu gabinetu. Najczęściej stosowany jest masaż wewnętrzny, czyli poprzez odbyt. To uznana metoda wykrywania zapalenia gruczołu krokowego, ale posiada również więcej atutów. Poprawia przepływ krwi przez prostatę, a tym samym podobno wspiera działanie antybiotyków i samo leczenie zapalenia gruczołu. Powoduje zmniejszenie napięcia mięśni w kroczu. Taki zabieg można również przeprowadzić samemu, wskazane są jednak pewne środki ostrożności, higiena i wykonanie lewatywy.

Cel seksualny

Masaż gruczołu krokowego jest bardzo cenioną techniką seksualną. Niektórzy mężczyźni mają opory przed oddaniem się w ręce swoich partnerek, nie wiedzą jednak, co tracą. Prostata jest nazywana męskim punktem G. Jej masaż wspomaga erekcję. Skutecznością dorównuje przyjmowaniu środków farmakologicznych, takich jak Levitra. Jest to jednak o wiele zdrowsze, niemające negatywnego wpływu na wątrobę i nerki oraz nie powoduje ewentualnych uzależnień. Panom, którzy mają problemy z potencją, doradza się stosowanie takiego zabiegu podczas miłosnych igraszek. Na rynku są również dostępne specjalne wibratory, których zadaniem jest stymulowanie gruczołu krokowego. W ramach stosunków seksualnych, masaż można przeprowadzać zarówno wewnętrznie, jak i zewnętrznie. Wystarczy odnaleźć miejsce między odbytem a moszną i delikatnie je stymulować. Efekt jest w dużej mierze sprawą indywidualną. W większości przypadków taki zabieg pomaga w uzyskaniu erekcji, może się jednak zdarzyć, że głównie z powodów psychologicznych, będzie to dla mężczyzny nieprzyjemne. Warto wtedy poczekać, aż partner będzie gotowy i sam wyrazi chęć na taką pieszczotę.


Szczegóły na temat Levitra na stronie Viagra Sklep