Potrzeby seksualne kobiet i mężczyzn są definitywnie różne. On pragnie głównie miłości fizycznej, ona – psychicznej. Zaskakujące jest, że dwie, tak kompletnie różne od siebie osoby potrafią spędzić ze sobą całe życie.

różnice seksualneTestosteron

Życiem seksualnym mężczyzny rządzi testosteron. Jego wysoki poziom utrzymuje się do około 30. roku życia, później zaczyna drastycznie spadać. Oto powód, dlaczego czterdziestoletni panowie chcąc zaspokoić partnerkę, muszą sięgać po środki farmaceutyczne takie jak Viagra. Całe istnienie mężczyzn obraca się wokół seksu, stąd popadają w depresję, gdy zaczynają mieć kłopoty z erekcją. Podobnie doszukują się zdrady u partnerek, gdy odmawiają stosunków seksualnych. W łóżku lubią patrzeć na kobietę i podziwiać jej ciało. Za dobry seks są w stanie wybaczyć spalony obiad czy nieumytą podłogę.

Miłość w sypialni

Kobiety na wiele spraw patrzą inaczej. Pierwszym sygnałem zdrady jest dla nich moment, gdy mężczyzna nie chce rozmawiać. W sypialni wybierają seks przy zgaszonym świetle, gdyż korzystanie ze zmysłu wzroku je rozprasza. Dla pań, w łóżku liczy się miłość, czułość i oddanie. Są w stanie wybaczyć wiele niedoskonałości w życiu erotycznym, o ile mają pewność gorącej miłości partnera. Konkretne upodobania seksualne są już sprawą indywidualną, jednak to kobiety są bardziej wstydliwe i nieśmiałe. Bardzo rzadko chcą rozmawiać o swoich potrzebach i fantazjach erotycznych. Niestety, jest to główny powód, dla którego tak wiele kobiet cierpi na brak libido.