seksualnosc

Czas robi swoje i im mężczyzna jest starszy tym jego sprawność seksualna coraz bardziej spada. Jest to niestety nieuniknione, dlatego wielu dojrzałych panów zdaje sobie sprawę z tego problemu. Niestety obecnie można zaobserwować tę dolegliwość u coraz to młodszej grupy mężczyzn. Tak więc problem nie jest już tak odległy, jak kiedyś.

Prawie 50% mężczyzn w przedziale wiekowym 40-70 lat ma problem z impotencją. Nie jest to nic dziwnego, dlatego na rynku pojawia się coraz więcej specyfików, które umożliwiają skuteczną walkę z tym problemem. Młodsze grono mężczyzn próbuje sobie z impotencją poradzić na własną rękę. Ich problemy ugruntowane są najczęściej w psychice, która jest źródłem tego problemu.

Najważniejsze jest jednak, nie zwlekać z wizytą u lekarza. Im problem bardziej się pogłębia, tym trudniej jest go zwalczyć. Trzeba więc szybko działać i czekać na rozwój choroby. Rozmowa ze specjalistą może bardzo szybko rozwiązać problem. Na wizytę może udać się sam mężczyzna lub wraz z partnerka. Ten drugi wariant umożliwia lepsze zobrazowanie problemu i tym samym skuteczniejsze leczenie.

Zaburzenia erekcji mają wiele przyczyn, z których najczęstsza to ta na tle krążeniowym. Jej przyczyną są zaburzenia naczyniowe, do których może doprowadzić zwał serca, udar mózgu, miażdżyca oraz w przypadku nadciśnienia lub wady układu naczyniowego. Na ten typ schorzenia cierpi ponad połowa zgłaszających się z tym problemem. Czas erekcji znacznie się wydłuża i można zaobserwować niepełne stwardnienie penisa lub zbyt wczesne zakończenie wzwodu.

tabletki na potencjeNiekiedy możemy mówić również o impotencji neurogennej. Dzieje się tak za sprawą urazów, w szczególności kręgosłupa. W tym miejscu znajduje się ośrodek erekcji, dlatego każdy uraz tej części naszego ciała może doprowadzić do zaburzeń w tym obszarze.

Impotencja na tle hormonalnym występuje najrzadziej. Obserwować ją można zaledwie u 10% przypadków.

Najczęściej mamy do czynienia z impotencją mieszaną. Wyżej wspomniane przyczyny mogą występować jednocześnie, czego doświadcza 1/3 wszystkich przypadków. Nie oznacza to jednak, że trudniej jest wyleczyć ten typ impotencji. Konsultacja może rozwiązać problem. Wystarczy przełamać wstyd i opowiedzieć o swoich problemach.

Jeżeli chodzi o młodsze grono mężczyzn to najczęściej mówi się o impotencji psychogennej. Jest to związane ze strachem, że nie będą oni w stanie zaspokoić swojej partnerki. Boją się ośmieszenia i tym samym nie są w stanie osiągnąć pełnej erekcji.


 

Wiele skutecznych leków można znaleźć na stronie http://www.aptekakamagra.pl/viagra.html