Wiele dzisiaj się mówi o wspomaganiu jakim jest wydajność dopingu i stosowanie sterydów w najważniejszych sportach ligowych.

Wydaje się, że sportowcy są stale mają nacisk by działać lepiej i lepiej w danej dziedzinie sportowej i również wydaje się, że dotarcie do tego poziomu nie byłoby możliwe bez korzystania z jakiegoś zewnętrznego źródła, które może pomóc wzmocnić wydajność fizyczną. Większość ludzi nie wie, czy może teraz w pełni nie zdaje sobie sprawy, że rodzaje leków, które są podejmowane w celu zwiększenia sprawności fizycznej na boisku mogą mieć katastrofalne skutki w sypialni. Jeśli chodzi o możliwości seksualne i zaburzenia erekcji to jest naprawdę długa historia.

sterydy

Zanim rozpoczniemy warto najpierw zbadać dokładnie, z czego dane sterydy czy inne środki są wykonane i jak mogą wpływać na zdolność do uzyskania erekcji z powodu tych składników chemicznych. Większość anabolicznych produktów steroidowe, które są podawane doustnie zawierają wiele substancji, które, w wysokich dawkach, jak wykazano przyczyniają się do pogorszenia wątroby. Jest to szczególnie widoczne w przypadku funkcji wydzielniczych wątroby. Kiedy wątroba cierpi, cierpi całe ciało. Jest tak, ponieważ wątroba służy jako punkt kontrolny dla całego ciała, gdyż wątroba nie dopuszcza do dostania się niebezpiecznych cząstek do strumienia krwi i innych narządów takich jak serce, jeśli nie robi tego w odpowiedni sposób to całe ciało będzie bardziej narażone na problemy przepływu krwi, co oczywiście sprawia, że również i uzyskanie erekcji będzie bardzo trudne.

Inny przykład stosowania sterydów anabolicznych w odniesieniu do zaburzeń erekcji jest to kwestia usterek układu sercowo-naczyniowego. Po zażyciu sterydów, które zwiększają poziom testosteronu, serce musi pracować znacznie ciężej, aby doprowadzić dopływ krwi do reszty ciała. Jeśli próbujesz uzyskać erekcję a przepływ krwi i układu naczyniowego są pomieszane, będziesz mocno rozczarowany wynikami. To jest bardzo trudne dla takich ludzi cieszyć się ze zdrowego sposobu uzyskania erekcji, gdy wspierają się za pomocą wydajności dopingu takiego jak sterydy, z tego samego faktu. Gdy serce ma trudności z funkcjonowaniem i utrzymaniem prawidłowej równowagi podtrzymania życia, to istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że twoje zdolności erekcji będą znacznie bardziej zredukowane.

Sterydy anaboliczne są tak mocno związane z mięśniami i kwestią siły i męskości, że jest to trochę ironiczne, że niektóre z głównych skutków ubocznych stosowania tych leków to kurczenie jąder, pojawienie się piersi i brak zdolności erekcji. Gdy używasz sterydów anabolicznych sam sobie dajesz ryzyko uzyskania wszystkich tych rodzajów problemów seksualnych. Kurczenie się jąder utrudnia możliwość osiągnięcia erekcji, źle też wpływa na kwestię produkcji spermy. Jednym z głównych problemów związanych z możliwością erekcji jest doprowadzenie krwi do prącia. Gdy stawiasz na substancje steroidowe, aby poprawić swoją sprawność fizyczną, istnieje ryzyko że praca serca i przepływu krwi ma problemy, które mogą sprawić, że uzyskanie erekcji będzie bardzo trudne erekcji, dlatego nie będziesz mógł cieszyć się z aktywności seksualnej.